TIKALI TESİSAT AÇMA

 Tıkalı Tesisat Açma

Şerifali Tıkalı Tesisat, Tıkalı Gider
Açma Servisi

Tıkanıklık küçük çapta olduğunda bir çok kez başımıza gelen bir durumdur. Evlerimizde veya işyerilerimizde bazen kendimiz dahi halledebilmekteyiz. Tıkanıklık açısından asıl önemli olan, tıkanıklığın boyutu ve tıkanıklığın gerçekleştiği yerdir. Tıkanıklık gerçekleşme yerine göre dört çeşittir.

ŞERİFALİ MUTFAK LAVABOSU TIKANIKLIĞI AÇMA

Mutfak lavabosu tıkanıklıklarını yaşamayan yoktur herhalde. Bu tıkanıklıkların sebeplerini incelediğimizde en çok karşılaşılan sebebin yemek yaparken veya bulaşık yıkarken ya da temizlik yaparken ortaya çıkan yabancı maddelerin su yardımıyla mutfak lavabosundan gönderilmeye çalışılmasıdır. Buna en önemli örnek olarak bulaşık artıklarının çöpe dökülmesi yerine, giderden gönderilmeye çalışıldığına bir çok kez tanık olduk. Benzer bir sorun ise, durumumuzla pek alakasız gibi olsa da bulaşık makinelerinin gider borularında görülmektedir. Tam temizlenmeyen bulaşıkların makineye koyulması borularında zamanla tıkanmasına neden olmaktadır.

ŞERİFALİ TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA / KLOZET TIKANIKLIĞI AÇMA

Klozet tıkanıklıkları da oldukça sık karşılaşılan tıkanıklıklardandır. Müşterilerimizin bir çoğunun “ya bundan da bu boru tıkanır mı” dedikleri olaylara çokça şahit olmaktayız. Klozet tıkanıklıklarında da en sık karşılaştığımız durum tuvalet kağıtlarının biraz bol şekilde kullanılıp klozetten giderilmeye çalışılmasıdır.

Piyasada suda eriyen tuvalet kağıdı diye reklam edilen bir çok ürünün suda erimediği bir gerçektir. Bu sebepten dolayı tuvalet kağıtlarının klozete atıklarla gönderilmeye çalışması pek de doğru bir yöntem değildir.

ŞERİFALİ BANYO GİDERİ TIKANIKLIĞI AÇMA

Banyo tıkanıklıklarına önceki iki tıkanıklık kadar rastlanmasa da, zaman zaman karşılaşılan bir tıkanma sorunudur. Bu tıkanıklıklarla da en çok karşılaşılma nedeni saç, kıl, tüy v.b gibi artıkların birleşmesi ve özellikle “T” dediğimiz dirsek boruların dönemeç yerlerinde yapışması / yer yapmasıdır. Yer yapan bu artıklar sonradan gelen en ufak maddeyi dahi tutarlar. Küçük gibi görünen artıklar önce suyun akış hızını azaltır, sonra da tıkanıklığın büyümesine yol açar.

ŞERİFALİ YAĞMUR SUYU BORUSU PİMAŞ TIKANIKLIĞI AÇMA

Yağmur suyu tesisat tıkanıklıkları en az yaşanan tıkanma sorunlarındandır. Genelde bu tıkanıklığa en çok sebep olan durum, çam pürçekleri, ağaç yaprakları ve toz toprağın boru içinde birleşmesi ve sonunda açılamaz bir tıkanıklığa sebep olmasıdır. En nihayetinde de su ya da yağmur; toz - toprak ile birleşerek taşlaşmış bir çamur kitlesi halini alarak tıkanıklığa sebebiyet vermektedir.

Şerifali' de, bu tıkanıklıklar konusunda oldukça tecrübeli olan firmamız, bu tıkanıklıkları kameralı görüntüleme sistemlerine sahip özel robotla onbeş dakika gibi kısa sürede sebebini bulubilmekte, ona göre da çözümler üretebilmektedir.